Dokumenty - Informační materiály

Leták k předplacenému parkovacímu oprávnění

Leták k abonentnímu oprávnění

Leták k rezidentnímu oprávnění

Manuál - Vím, jak parkovat v Brně

V manuálu se dozvíte všechno podstatné. Obsahuje změny v rámci nového systému parkování, druhy parkovacích oprávnění a jejich cenu a co doložit pro jejich získání. Dále obsahuje informace pro návštěvníky Brna, aby věděli jak a kolik platit za parkování v oblastech placeného stání.

Leták ke změnám pravidel vjezdu do centra

Cílem je zklidnit dopravu v centru města a zajistit tak větší pohodlí a bezpečí lidem, kteří se pohybují v pěší zóně.

Leták pro oblast 2-01

SYSTÉM REZIDENTNÍHO PARKOVÁNÍ SE ROZŠIŘUJE OD 5. 10. DO OBLASTÍ 1-07 (TRNITÁ) 1-06 (ŠPITÁLKA) 2-01 (ZBOROVSKÁ)

Leták pro oblasti 1-15, 3-01 a 3-02

Od 3. srpna 2020 se parkovací systém rozšiřuje do oblastí 1-15, 3-01 a 3-02. 

Leták pro oblasti 1-09 a 1-10

Od 1. června 2020 se parkovací systém rozšiřuje do oblastí 1-09 a 1-10

Leták pro návštěvníky

Leták se základními informacemi pro parkující návštěvníky v Brně. Návštěvník se z letáku dozví, kolik a jakým způsobem může zaplatit, jak vypadá dopravní značení a kde najde parkovací domy a velkokapacitní parkoviště v okolí centra.

Možnosti platby v zóně C

Leták pro nové oblasti

Od 18. 11. 2019 zavádíme parkovací systém nově také v těchto rezidentních oblastech: 1-12 - Pellicova,1-03 - Bratislavská, 1-11 - Kopečná, 1-04 - Koliště. Všechno co potřebujete vědět o parkovacím systému v těchto oblastech, naleznete v informačnímu letáku.

Parkování v Brně 2020 - hypercube

Plánované rozšíření systému rezidentního parkování přehledně

Manual for foreigners

Kde stojím?

Aktuality

31. 7. 2020

Značení v oblasti 2-01 (Zborovská)

Systém rezidentního parkování se od 5. října rozšíří do oblastí 2-01 (Zborovská), 1-07 (Trnitá) a 1-06 (Špitálka).V ulicích jako Minská, Horova, Puškinova nebo Voroněžská budeme realizovat dopravní značení už od začátku srpna. Prosíme, respektujte dočasný zákaz parkování, urychlí nám to práci, vyhnete se pokutě a ulice tak budou připravené dříve. Děkujeme.


...

10. 7. 2020

Zobrazení mapy ke dni změny

Virtuální mapu můžete přepnout do režimu, v němž uvidíte i oblasti, které se do parkovacího systému připojují od srpna. Zároveň si v mapě můžete vyzkoušet, kde všude bude vaše parkovací oprávnění díky systému květinky platit. Stačí při zobrazení na počítači zvolit možnost “Zobrazit mapu ke dni změny”. 


8. 7. 2020

Novinka v hodinách pro rezidenty

V rámci udělování volných hodin návštěvníkům došlo k vylepšení. Nově se totiž strhávají jen hodiny, kdy je parkování regulováno. Pokud návštěva přijede v pátek odpoledne a zdrží se třeba do úterý, jednoduše nastavíte tento interval. Odečtou se jen ty hodiny, během kterých je regulace platná. To znamená, že za víkend se hodiny neodečtou. Zadávání volných hodin pro návštěvy je tak jednodušší.

...

Facebook Brno

© Statutární město Brno. Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna.