Koncepce parkování

Proč se parkovací systém po roce změnil?


Reálný provoz ukázal na několik nedostatků, které bylo nutné změnit. Nejdůležitějším bodem bylo hlavně zjednodušení celého parkovacího systému. Zároveň jsme zohlednili několik připomínek uživatelů systému pro jeho zlepšení. 


Důležité změny v parkovacím systému:

  • Rozdělení na návštěvnické zóny A (červená), B (zelená), C (modrá)
  • V zónách A a B je regulace celodenní, v zóně C noční (od 17 do 6 hodin). Regulace platí pouze v pracovní dny. 
  • Navýšení parkovacích hodin pro návštěvy rezidentů (v zóně A/B 200 hodin ročně zdarma a možnost dokoupení dalších 100 hodin)
  • Zlevnění parkování pro abonenty (1. vůz 4 000 Kč, každý další vůz 18 000 Kč na rok)
  • Předplacené navštěvnické oprávnění do zóny B, které může sloužit například zaměstnancům, aby nemuseli každý den řešit platbu za parkování. Cena je 400 Kč týdně / 1 200 Kč měsíčně / 12 000 Kč ročně. Platí pouze pro zónu B od 6 do 17 hodin.
  • Rozšíření oprávnění pro držitele ZTP/P na 3 hodiny parkování ZDARMA v každé oblasti / den.
  • Změna pro motorky: Tam, kde je regulace, tedy oblast placeného stání, parkují motorky zdarma. Je ale nutné si předem vyřídit oprávnění. Postup je stejný jako u auta, oprávnění však není vázané na trvalý pobyt, jen na RZ motorky.
Kde stojím?

Aktuality

21. 2. 2020

Notifikace o končící platnosti oprávnění

V průběhu března začneme posílat notifikace o blížícím se konci platnosti oprávnění formou SMS zprávy. V současnosti jej zasíláme e-mailem 30 a 14 dní před tím, než platnost vyprší. Kvůli přísným pravidlům pro spam ale ne všechny e-maily uživatelé dostanou. Proto nově přidáváme možnost upozorňování přes SMS. O přesném datu spuštění služby budeme informovat. Pokud chcete zprávy dostávat, nastavte ...

5. 2. 2020

REGISTRACE ZNAČKY V PŘEDPLACENÉM PARKOVACÍM OPRÁVNĚNÍ

Pokud si zakoupíte předplacené parkovací oprávnění (POP) do zóny B, nezapomeňte vložit registrační značku vozidla do systému. Bez toho není oprávnění platné. Stejný postup platí s každým novým oprávněním (pokud si po týdnu / měsíci / roce koupíte nové POP). Registrační značku vozidla si můžete v systému libovolně měnit. Oprávnění však platí v jednu chvíli vždy jen pro jednu RZ. ...

25. 1. 2020

Změna vjezdu do centra

Od příštího týdne se změní režim výsuvných sloupků, které omezují vjezd do historického středu Brna. Toto opatření povede ke snížení hustoty dopravy v centru. Další změny jsou v plánu v druhém čtvrtletí tohoto roku.

Od pondělí 27. ledna 2020 budou výsuvné sloupky fungovat v upraveném režimu. Doposud byly nahoře v čase mezi 9. a 18. hodinou, nově budou vysunuty v intervalu 10:30 – 21:00 ...

Facebook Brno

© Statutární město Brno. Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna.