Koncepce parkování

Proč se parkovací systém po roce změnil?


Reálný provoz ukázal na několik nedostatků, které bylo nutné změnit. Nejdůležitějším bodem bylo hlavně zjednodušení celého parkovacího systému. Zároveň jsme zohlednili několik připomínek uživatelů systému pro jeho zlepšení. 


Důležité změny v parkovacím systému:

  • Rozdělení na návštěvnické zóny A (červená), B (zelená), C (modrá)
  • V zónách A a B je regulace celodenní, v zóně C noční (od 17 do 6 hodin). Regulace platí pouze v pracovní dny. 
  • Navýšení parkovacích hodin pro návštěvy rezidentů (v zóně A/B 200 hodin ročně zdarma a možnost dokoupení dalších 100 hodin)
  • Zlevnění parkování pro abonenty (1. vůz 4 000 Kč, každý další vůz 18 000 Kč na rok)
  • Předplacené navštěvnické oprávnění do zóny B, které může sloužit například zaměstnancům, aby nemuseli každý den řešit platbu za parkování. Cena je 400 Kč týdně / 1 200 Kč měsíčně / 12 000 Kč ročně. Platí pouze pro zónu B od 6 do 17 hodin.
  • Rozšíření oprávnění pro držitele ZTP/P na 3 hodiny parkování ZDARMA v každé oblasti / den.
  • Změna pro motorky: Tam, kde je regulace, tedy oblast placeného stání, parkují motorky zdarma. Je ale nutné si předem vyřídit oprávnění. Postup je stejný jako u auta, oprávnění však není vázané na trvalý pobyt, jen na RZ motorky.
Kde stojím?

Aktuality

7. 10. 2019

Omezení provozu kontaktního centra na Zvonařce

V kontaktním centru na Zvonařce bude od 8.10. do 11.10. omezen provoz. Pokud si v těchto dnech půjdete cokoliv na Zvonařku vyřídit, prosíme o trpělivost, čekací doba se může prodloužit. Doporučujeme elektronické objednání. Děkujeme za pochopení.

Elektronické objednání najdete zde: http://bit.ly/EObjednani ...

3. 10. 2019

ZNAČENÍ V OBLASTI 1-04

Oblast obsahující ulice jako Vlhká, Skořepka, Koliště nebo Mlýnská se do parkovacího systému zapojí od 18.11. Proto je nejvyšší čas začít instalovat značky a vyznačit parkování modrými čarami. Prosíme, abyste respektovali realizaci dopravního značení, práce se pak zbytečně protahují. Děkujeme.

Harmonogram prací:


1. 10. 2019

Platba přes novou aplikaci nebo formou SMS

Spolu s novinkami, které začaly platit 30.9., jsme k jednodušší a přehlednější platbě za parkování připravili novou mobilní aplikaci, která je k dispozici pro Android a iOS. Při platbě už se nezadává číslo oblasti, ale jen zóna (BR A pro zónu A, BR B pro zónu B ). Stávající aplikace bude fungovat i nadále.

Odkazy ke stažení:

  • Android:

Facebook Brno

© Statutární město Brno. Všechna práva vyhrazena – použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem Magistrátu města Brna.