Koncepce parkování

Proč se zavádí nový systém parkování?

Parkování je záležitost, kterou řidič často řeší i několikrát denně. Cílem projektu je tento proces usnadnit a využít různé způsoby parkování v závislosti na aktuální potřebě řidiče.

Se zavedením nového systému parkování souvisí:

  • vytvoření jednotného systému regulace dopravy v klidu na území města Brna
  • uvolnění parkovacích kapacit ve prospěch trvale bydlících (tzv. rezidentů)
  • omezení parkování části návštěvníků a jejich rozmístění do vhodnějších lokalit
  • využívání parkovacích kapacit v různých denních cyklech (vysoká obrátkovost parkujících vozidel)
  • zkvalitnění životního prostředí

Aktuality

5. 8. 2019

Parkovací systém zlevní dřív

Zatímco nová pravidla parkovacího systému začnou platit od 30. září, avizované zlevnění přichází dříve. Radní totiž schválili aktualizaci ceníku s dřívější platností, protože loni začal parkovací systém fungovat již od 1. září. Při prodlužování oprávnění tak budou rezidenti a abonenti platit méně -> v souladu s podzimními změnami. Tato změna je přínosná zejména pro rezidenty a abonenty z ...

18. 7. 2019

Oznámení o výpadku

V kontaktním centru na Zvonařce evidujeme plošný výpadek telefonů i infolinky, který má podle operátora trvat až do zítřejšího dne. Velmi se omlouváme za dočasné komplikace.

18. 6. 2019

Omezení provozu na pracovišti Zvonařka 5

V kontaktním centru na Zvonařce bude od 19.6. do 20.6. omezen provoz. Pokud si v těchto dnech půjdete cokoliv na Zvonařku vyřídit, prosíme o trpělivost, čekací doba se může prodloužit. Doporučujeme elektronické objednání. Děkujeme za pochopení.

Elektronické objednání najdete zde: 

 Od 30.9. v Brně dojde ke změně pravidel v systému rezidentního parkování.  Od 30.9. v Brně dojde ke změně pravidel v systému rezidentního parkování.
Všechny novinky a celkové fungování systému najdete zde.
Přejít na nový web
Brno